Rowerem na Gubałówkę - Chochołowska
REZERWUJ ONLINE

Rowerem z Gubałówki - Chochołowska - Zakopane

Trasa przeznaczona jest dla turystów. Szczególnie polecana osobom dorosłym. Jej charakter wymaga rekreacyjnego przygotowania, ale jednak dla osób nie korzystających z rowerów systematycznie koło domu, może okazać się zbyt wymagająca. Jest idealną propozycją dla pasjonatów rowerów, góry i przyrody – tatrzańskiej …

Program

Rower odbieramy w Zakopanem w bazie rowerowej, jedziemy wrza z rowerami na Gubałówke kolejką lub naszym transportem. Na szczycie Gubałówki zaczyna sie zabawa, czyli relaksująca przejażdżka z pięknymi widokami na Tatry i Zakopane w dole.

Przez z Gubałówki – non stop w dół tradycyjną do Kościeliska następnie do Doliny Chochołowskiej. Po drodze nie brakuje pięknych widoków, można też podziwiać zabytki architektury góralskiej. Wiatr we włosach, dużo radości! Na przerwę możemy zatrzymać się w Schronisku w Dolinie Chochołowskiej – tam przerwa na lunch, obiad lub deser. Zjazd w dół około 30 minut i wjazd na Drogę pod Reglami. Tutaj dużo przygody, frajdy i pieknych widoków jadąc na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Całą Drogę pod Reglami pokonujemy otoczeni pięknymi widokami, bliskością natury i Tatr. Dzięki komfortowemu rowerowi z amortyzatorem mamy frajde z jazdy i czas by nacieszyć się Zakopanem. Szum potoków, klimatyczne mosteczki, wodospady i formacje skalne.

Po drodze mamy także prawdziwą Bacówkę, gdzie warto wstąpić na chwilę przerwy – skosztować pysznego oscypka i uciąć pogawędkę z Bacą lub Gaździną.
Tatrzański rejon kończy się i wjeżdżamy do Zakopanego tuż obok skoczni narciarskiej. Wielka Krokiew robi wielkie wrażenie, warto zrobić postój by zobaczyć ją na własne oczy. Czujemy klimat, kiedy kontynuujemy swoją przejażdżkę ścieżką rowerową w stronę centrum. Docieramy tam w kilkanaście minut, przejeżdżamy przez piękny, niedawno zmodernizowany park i już widzimy bazę rowerów , gdzie oddajemy rowery.