Zakopane na rowerze – plan na wyśmienity relaks - Chochołowska
REZERWUJ ONLINE
Rowery Zakopane
17 kwietnia 2019|
  • 0
  • 0

Tak interesujące miasto jak Zakopane nie potrzebuje reklamy. Chętnie odwiedzają je miłośnicy góralskiego folkloru, zabytków, bajkowych krajobrazów. Można tam poleniuchować, ale też aktywnie spędzić czas. Popularnością cieszą się m.in. przejażdżki rowerowe. Uważamy, że są one rewelacyjnym sposobem na poznanie regionu.

Wybór odpowiedniej trasy

Chcemy wyprowadzić z błędu tych, którzy sądzą, że pokonywanie na dwóch kółkach górskich obszarów jest niewyobrażalnie trudnym zadaniem. Rzeczywiście wymaga to kondycji, ale na szczęście do dyspozycji są nie tylko wymagające odcinki dla doświadczonych cyklistów, ale także te łatwe, asfaltowe, idealne dla początkujących. Rowery Zakopane – każdy zainteresowany wycieczkami na jednośladach powinien wpisać to hasło w wyszukiwarkę, ponieważ jest mnóstwo stron poświęconych tego typu aktywności. Można na nich znaleźć przydatne informacje i wskazówki.

Nawet osoby, które na co dzień jeżdżą na rowerze podczas wyboru trasy powinny mieć świadomość, że pokonywanie nizinnych terenów to nie to samo co jazda po górach. Nie tylko długość trasy ma znaczenie, ale przede wszystkim kąt nachylenia między jej odcinkami i różnica wzniesień. Początkujący na pewno nie powinni stawiać na trudne trasy, ponieważ zamiast radości z wycieczki czekać na nich będzie spore rozczarowanie i nerwy, szybko pojawi się zmęczenie i prawdopodobnie zrezygnują ze swych planów poznawania Tatr na rowerze. Lepiej wybrać łatwą trasę, której przejechanie nie graniczy z cudem. Negatywne emocje przecież nikomu nie są potrzebne, wycieczka ma być źródłem relaksu.

Ok. 12 km szlak architektury drewnianej to dobry wybór. Po drodze podziwiamy np. Wielką Krokiew, drewniany kościółek, czy góralskie chałupy. Dłuższa, bo ok. 26 km, ale również nieskomplikowana jest trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane. Wiedzie przez asfaltowe, polne oraz leśne drogi i gwarantuje niesamowite krajobrazy. Bliskość tatrzańskiej przyrody sprawia, że zupełnie odcinamy się od rzeczywistości, skupiamy na wycieczce i podziwianiu otoczenia.

Wypożyczalnia rowerów

Wypożyczalnia rowerów Zakopane – takich ofert w sieci jest kilka. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy zamierzają skusić się na wyprawy na dwóch kółkach, ale nie mają możliwości zabrania ze sobą własnych pojazdów. Firma Chocholowska.pl nie poprzestaje na wypożyczaniu wysokiej jakości, solidnych, nowoczesnych rowerów i akcesoriów. Proponujemy również konkretne trasy do wybrania. Nie trzeba więc samodzielnie planować wycieczek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczą chęci, pozytywne nastawienie i motywacja do działania, o resztę zadbamy my.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *